Let's get digitized!

Blog

Uzman ekibimizin klavyesinden dijital pazarlama ile ilgili muhteşem yazıları takip edin!

Kurumsal SEO Avantajları

Kurumsal SEO’nun Avantajları Nelerdir?

Binlerce lira harcayıp profesyonel bir web site oluşturan kurumsal firmalar, profesyonel bir destek almaları gerekmektedir. Bu desteği de Kurumsal SEO Danışmanlığı yapan firmalar vermektedir.

SEO ve Marka Bilinirliği İlişkisi

SEO ve Marka Bilinirliği İlişkisi

Markanın da bilinir olması ve popüler olması ile birlikte o web sitesinin otoritesi kalıcı olacaktır.

2017’de En Çok Tercih Edilen Dijital Trendler

SEM’in Dijitaldeki Önemi Nedir?

Dijital pazarlamanın arama motoru reklamları ve optimizasyonu gibi en verimli yöntemlerinden oluşan SEM'in önemini keşfedin!

AARRR Modeli Nedir? Neden Önemlidir?

Dave McClure tarafından ortaya atılan, müşterinizin satın alma ve müşteri döngüsünü kapsayan AARRR modeli nedir ve neden önemlidir?

google adwords nedir

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’da reklam vermek isteyenler için kullanımı hızlı ve kolay bir dijital reklamcılık aracıdır.

SEO Ajansı Nedir?

Web sitenizin arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer alabilmesi için SEO ajansı seçimi rehberi ile en iyi ajansı seçebilirsiniz!

dijital pazarlama nedir

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, bir markanın, ürünün veya hizmetin radyo, televizyon, mobil cihaz ve bilgisayar gibi dijital platformlarda pazarlanmasıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

Search Engine Optimization için kullanılan bir kısaltma olan SEO, arama motoru optimizasyonu veya arama motoru optimize edici anlamına gelir.

Gmail Hedefleme Stratejileri

Gmail reklamları reklam verenlere Gmail kullanıcılarını “Gelen Kutusu” içerisinde ulaşabilmeyi sağlayan bir reklam modelidir ve üst kısımda yer alan etkileşimli reklamlardır.

Arama Motoru Nedir?

Arama motoru, internet kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu herhangi bir bilgiyi içeren en iyi web sayfalarını arayabildiği sistemdir.

Influencer Marketing

Influencer Marketing Nedir?

Sosyal medya kanallarında yüksek takipçi sayılarına ve etkileşim oranlarına sahip hesapların özel olarak hazırlanan içeriklerle ürün ya da marka hakkındaki deneyimlerini takipçilerine aktarmasıdır.

SEO Uzmanı Nedir? Nasıl SEO Uzmanı Olunur?

SEO uzmanı, arama motoru sıralama faktörlerini bilen ve herhangi bir web sayfasını bu faktörlere en uygun hale getirebilen kişidir.

Pinterest Dijital Pazarlama İçin Neden Önemlidir?

Pinterest kullanıcılarının satın alma olasılığı diğer sosyal sitelerden gelen ziyaretçilere göre %10 daha fazladır.

Bir Dijital Pazarlamacının Hayatı

Sosyal medya kullanabilmenin dışında, dijital pazarlamacılar, tüketicilerin alışkanlık ve motivasyonlarını anlayabilmek, analitikleri sentez edebilmek ve müşterileriyle etikili bir şekilde iletişim kurmak zorundadırlar.

Sezonsal pazarlamanın önemi

Sezonsal Pazarlamanın Önemi

Sezonları markalar için bu kadar özel kılan şey nedir? Cevabı tek bir cümle ile açıklayacak olursak; tüm özel günler markaların ürünlerinin satışını arttırır.

Influencer Marketing Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son yılların en trend pazarlama stratejileri arasında yerini alan Influencer Marketing ile potansiyel müşterilerinizle etkileşime geçebilir, markanız hakkında konuşmalarını sağlayabilirsiniz.

E-mail Kampanyalarınızın Dönüşümünü Canlı İçerikler ile Artırın!

Canlı içerik tamamen kişisel olduğundan, kullanıcılarınızın gönderdiğiniz e-maillere olan ilgileri artıyor ve doğru kişiye, doğru zamanda, doğru bilgilendirmeyi yapmış oluyorsunuz.

Renk Psikolojisinin Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Üzerindeki Önemi Nedir?

Yapılan araştırmalara göre; görsel uyaranların insanlar üzerindeki etkisi tahmin edildiğinden daha fazladır. Görsel uyaranlar sayesinde ''satın al'' butonuna basan kişi sayısı %92.6’dır.

Tasarımcılarla İyi Geçinmenin Sırları

Her tasarımcının mesleki olarak kendine has özellikleri olmakla beraber, birçok ortak noktası da bulunmaktadır.

2016’da Öne Çıkan 7 Dijital Pazarlama Trendi

Mobil kullanımın artması ile birlikte pazarlama kampanyalarına video kullanımını da entegre edilmektedir. Şu anda birçok marka ''Live Video Streaming'' deneyimini Meerkat veya Periscope uygulamaları üzerinden hayata geçiriyor.

Dijitalde Tatil Planı İçin Öneriler!

Bütün bir senenin yorgunluğundan sonra, yaz tatili planı yapmak herkesin olduğu kadar tabi ki sizin de hakkınız. Peki; herşeyin dijital ortamdan sağlandığı günümüzde, siz de hem ucuz hem de kolay bir tatil planı yapmak ister misiniz?

Omni-Channel Nedir? Neden Önemlidir?

Yapılan araştırmalara göre, müşteriler nerede, ne zaman ve nasıl iletişim kurabildiklerini bildikleri markalardan alışveriş yapmayı tercih ediyor. Bu yüzden perakendeciler, markalardan beklentileri değişen müşterileri yakalayabilmek için yeniliklere ayak uydurmalılar.

2018 Yılının En Etkili Site İçi SEO Faktörleri

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, web sayfalarını çeşitli matematiksel hesaplamalardan oluşan algoritması ile sıralar. Google algoritmasının 200’den fazla sıralama faktöründen oluştuğu tahmin edilmektedir.

Sosyal Medya Krizleri Nedir, Nasıl Yönetilmelidir?

Sosyal medya krizlerini yönetmek, uzmanlık isteyen önemli bir konudur. Sosyal medya krizlerinde başarılı olmanın anahtarlarından en önemlisi ise, kriz öncesi hazırlık planına sahip olmaktır.

Uluslararası SEO Ajansı MotionB ile tanışın!

Arama motorlarında ulaşılabilir olmak ister misiniz? Kurumsal SEO hizmeti fiyatları için hemen başvurun!

© 2018 MotionB Dijital Medya Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.