Let's get digitized!

2017’de En Çok Tercih Edilen Dijital Trendler

2017 Dijital Trendler

1. Content Marketing

Hedef kitlenize ilgilendikleri konular çerçevesinde bilgi değeri taşıyan içeriklerle ulaşarak, bu kitleden gelir getiren müşteri hareketleri elde etme yöntemidir! İçerik pazarlaması stratejisi, mevcut ve potansiyel müşterilere; sosyal medya, e-mail, arama motorları ve dijital iletişim yöntemleriyle uygulanabilir.

2. Big Data

Big Data, sosyal medya paylaşımları, fotoğraf arşivlerimiz, sürekli kayıt aldığımız ‘log‘ dosyaları gibi farklı kaynaklardan elde ettiğimiz tüm bu verilerin anlamlı ve işlenebilir hale dönüştürülmüş biçimidir.Tüketici odaklı olan markalar, Big Data aracılığıyla kullanıcılarının bağlılığını en üst düzeye çıkartacaklar!

3. Lokasyon Pazarlama

Kullanıcı sayısının günden güne artmasıyla, markaları mobil pazar kullanımına iten ve şimdilerde en etkili pazarlama yöntemleri arasında yerini alan mobil pazarlamanın en güçlü yanlarından biri lokasyon bazlı reklamlara ev sahipliği yapabiliyor olması! Markalar, lokasyon pazarlama yöntemleri ile doğrudan hedef kitleye ulaşabiliyorlar.

4. Yapay Zeka Chatbootlar

Yapay zeka tabanlı teknolojilerden beslenen sesli veya metinsel yöntemler ile diyalog kuran bilgisayar programları olan Chatbotları kullanan markalar, müşterileri olan etkileşimlerini bir üst boyuta taşıyacak.Tüketici bilgileri ve davranışlarını ezberleyen otonom mesaj sistemleri sayesinde, müşteriler soru sorduklarında, Chatbot üzerinden cevap alabilecek. Böylelikle operasyon verimliliği artacak ve müşterilerin bekleme süresi minimuma düşecek.

5. Live Streaming Videolar

Marka ve takipçilerini gerçek zamanlı olarak etkileşime girmelerine imkan sağlayan canlı videolar kullanıcılar ile doğal iletişim kurmanın anahtarıdır.

6. Influencerlar

Özellikle sosyal medya platformlarında sadık ve geniş takipçi kitlesi barındıran Influencerlar, bugün sahip oldukları bu güçten dolayı günümüzde birçok marka için ürün veya hizmetini tanıtabildikleri platform olarak değerlendiriliyor. Influencer Marketing yönteminde dikkat edilmesi gereken nokta ise çalışılacak Influencer’ın marka ve ürün ile olan alaka düzeyidir.

7. Programatik

Programatik satın alma, medya satın alma işleminin yazılım üzerinden gerçekleşmesi olarak düşünülebilir. Reklamverenler tek bir platform üzerinden birçok yayıncının reklam alanını satın alabilme, data kullanımı sayesinde de daha hedefli yayınlar yaparak doğru yerde doğru kişiye ulaşabilme şansını yakalıyor.

 

Uluslararası SEO Ajansı MotionB ile tanışın!

Arama motorlarında ulaşılabilir olmak ister misiniz? Kurumsal SEO hizmeti fiyatları için hemen başvurun!

© 2020 MotionB Dijital Medya Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.