Let's get digitized!

Dijitalde Tatil Planı İçin Öneriler!

Bütün bir senenin yorgunluğundan sonra, yaz tatili planı yapmak herkesin olduğu kadar tabi ki sizin de hakkınız. Peki; herşeyin dijital ortamdan sağlandığı günümüzde, siz de hem ucuz hem de kolay bir tatil planı yapmak ister misiniz?

”Dijitalde kusursuz bir tatil planı nasıl yapılır?” Sizin için derledik. ☺

Vakit nakittir!

Dijital ortamda tatil planı yapmak, zamandan kazandırdığı gibi, nakitten de kazandırabiliyor. Tatilciler artık seyahat acentelerinden ziyade, rezervasyonlarını dijital ortam üzerinden gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Dijital ortamda yapılan kampanyalar sayesinde ise, tüketicilerin dijitali tercih etmesi de kaçınılmaz hale geliyor.

En büyük ilham kaynağı sosyal medya!

Evet yanlış duymadınız! Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye’nin tatil planı yaparken en çok ilham aldığı yerin sosyal medya olduğu ortaya konuldu. Konuya bölgesel istatistikler üzerinden bakacak olursak, sosyal medyadan en çok etkilenenler %39 ile Egeliler, en az etkilenenler ise %26 ile Karadenizliler olmuştur.

Haber sitelerinin rolü önemli!

Dijital ortamda tatil planı yaparken inceleyeceğimiz yerler arasında, sosyal medyadan sonra haber siteleri yer almaktadır. Birçok haber sitesindeki turizm konulu haber başlıkları, tatil planımız için bize bir öneri niteliği taşımaktadır.

Cepten rezervasyon!

Yapılan araştırmalara göre, artık otel rezervasyonlarının çoğu cep telefonları üzerinden yapılmaktadır. Bunun en kuvvetli sebepleri arasında ise, firmaların mobil kampanyaları sayesinde daha ucuza rezervasyon yaptırma olasılığı yer alıyor.

Misafir yorumları fiyattan daha önemli!

Günümüzün seyahat tutkunları için, artık fiyat performanstan öte, kullanıcı yorumları ön planda tutuluyor! Yapılan araştırmalara göre, otelin uygun fiyatlı olması, tercih sıralamasında; misafir yorumları ve otel fotoğraflarının gerisinde kalıyor. Buradan da anlaşılacağı üzere, otellerin dijital ortamda kendilerini pazarlama da kullandığı görselleri bir hayli önem taşıyor.

Siz de hem kolay hem de ekonomik bir tatil yapmak için dijitali tercih edebilirsiniz! ☺

Uluslararası SEO Ajansı MotionB ile tanışın!

Arama motorlarında ulaşılabilir olmak ister misiniz? Kurumsal SEO hizmeti fiyatları için hemen başvurun!

© 2020 MotionB Dijital Medya Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.