Let's get digitized!

App Store Optimizasyonu (ASO)

Uygulama Marketi Optimizasyonu (App Store Optimizasyonu / ASO) ile iOS ve Android uygulamalarınızın uygulama marketlerinde, ilgili aramalardaki sıralamasını iyileştirerek uygulama indirme frekansını artırıyoruz.

Uygulama Marketi Optimizasyonu (App Store Optimizasyonu / ASO) ile iOS ve Android uygulamalarınızın uygulama marketlerinde, ilgili aramalardaki sıralamasını iyileştirerek uygulama indirme frekansını artırıyoruz.

Uygulamalarınız Değer Kazansın

App Store uygulamaları erişiminin yüzde 63’ü store için aramalardan gelirken, yüzde 14’lük kısmı da arama motorları üzerinden gelmektedir.

Markanıza ait uygulamalara yeni potansiyel kullanıcılar çekerek uygulamalarınızı değerlendiriyor. Böylece uygulamalarınızın rakipleriniz önünde ön plana çıkmasını sağlıyoruz.
Uygulamalarınız yapılan analizler ile birlikte potansiyel müşterilerinize ulaştırılır. Bu sayede uygulamalarınızın sadece ilgi alanına sahip kişilere ulaşmasına olanak sağlıyoruz.
Sadece reklamlarınıza tıklandığında, telefonla arandığınızda, uygulamanız indirildiğinde veya reklam videonuz izlendiğinde ödeme yaparsınız. Kısacası sonuç yoksa ödeme de yok!
ASO’nun temel hedefi, mağazada yer alan uygulamanızın sayfasına daha fazla trafik çekmek olduğundan, arama yapan kullanıcılar bir işlem yapabilir: yani uygulamanızı indirebilir.
Uygulamanızın değer kazanmasını istiyorsanız ASO yani App Store Optimizasyonu yaptırmalısınız ve ayrıca değer kazanabilmek için uygulamanızı geliştirmelisiniz.
ASO, belirli bir süreci kapsar ve bu süre boyunca izlenmesi ve sürekli olarak optimize edilmesi gereken bir süreçtir. Uygulamanızın gerekli optimizasyonu tamamlandıktan da sürece ihtiyacı vardır.
Uzmanlarımız tarafından size ait uygulama üzerine kurulacak olan analiz, takip ve raporlama araçları ile verileri sürekli olarak takip edebilir ve hedeflerinize ulaşırken süreci izleyebilirsiniz.
ASO’da başarılı olmak istiyorsanız zaman ve çaba harcamanız gerekiyor. Bunu yaparsanız, uygulamanız doğru hedef kitleye ulaşabilir ve sizde girişiminizde başarılı olabilirsiniz.

Uluslararası SEO Ajansı MotionB ile tanışın!

Arama motorlarında ulaşılabilir olmak ister misiniz? Kurumsal SEO hizmeti fiyatları için hemen başvurun!

© 2020 MotionB Dijital Medya Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.