Let's get digitized!

SEO Analizi

Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarının en önemli ihtiyaçlarından birisi olan SEO analizi hakkında bilgi edinin!

Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarının en önemli aşamalarından birisi analizdir. Arama motorlarının sıralama faktörlerine en uygun hale getirilecek olan web sitesinin analiz edilmeden geliştirilmesi mümkün değildir. Bu yüzden MotionB SEO Ajansı olarak müşterilerimize sağladığımız hizmetlerin en başından itibaren düzenli olarak SEO analizi sunuyoruz. Böylece müşterilerimiz web sitelerinin eksiklerini ve dolayısı ile ajansımızın yapacağı SEO geliştirmelerini net bir şekilde görebiliyor.

seo analizi

Anahtar Kelime Analizi

Potansiyel müşterilerinizin arama motorlarında hangi anahtar kelimeleri aradığını tespit ediyoruz. Kullandığımız premium SEO kelime analizi araçları sayesinde milyarlarca anahtar kelimeyi kolayca analiz edebiliyoruz. Böylece hem geleneksel yöntemlerle kıyaslandığında çok daha fazla anahtar kelime buluyoruz hem de sadece dönüşüm getirecek anahtar kelimeleri kolayca tespit ederek mümkün olan en çok verimi sağlayacak anahtar kelime seçimleri yapıyoruz.

Web Site SEO Analizi

Anahtar kelimeleri en iyi şekilde bulduktan ve seçtikten sonra sıra web sitenizin SEO analizinin yapılmasına geliyor. Bu analizin başlıca amacı, web sitenizin anahtar kelimelerinize uygunluğunu kontrol etmek. Yani anahtar kelimeler arandığında Google’da ilk sayfada çıkmak için site geneli ve sayfa özelinde eksikleri tespit ediyoruz. Böylece mevcut sayfada yapmamız gereken SEO çalışmaları ile eğer eksik sayfalar varsa bunların içerik ihtiyaçlarını net bir şekilde görebiliyoruz.

1. Teknik SEO Analizi

Web sitenizin domain, hosting, tasarım ve kodlama ile ilgili durumunu analiz ederek Google’ın sıralama faktörlerine uygunluğunu kontrol ediyoruz. Tespit ettiğimiz eksikleri ve geliştirme önerilerini detaylı ve anlaşılır biçimde rapor haline getirerek iletiyoruz.

2. Site-İçi SEO Analizi

Başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının en çok önem verdiği site-içi SEO faktörleri için premium araçlar ve manuel olarak analizler yapıyoruz. Web sitenizin tüm sayfalarını incelediğimiz analizimizde her sayfanın sayfa başlığı, sayfa açıklaması, sayfa adresi, H1, H2, H3, H4, H5, H6 başlık etikerlerini, görsellerini ve içeriğini anahtar kelimelere göre kontrol ediyoruz. Bulduğumuz eksikleri ve yapılması gereken SEO çalışmalarını “CRAWL Analizi” dahil olmak üzere size sunuyoruz.

3. Site-dışı SEO Analizi

Ahrefs başta olmak üzere çeşitli premium SEO araçları ve Google SEO araçları ile sitenize gelen gerekli ve gereksiz bağlantıları test ediyoruz. Web sitenizin site-dışı SEO analizini tamamladığımızda sitenizin sahip olduğu değerli linkleri ortaya çıkarıyoruz. Takip eden süreçte sitenizin link yapılandırması üzerine çalışmalar yaparak sitenize değer katabilecek kaliteli backlinkler ile site-dışı SEO için ilk adımları atmış oluyoruz. Sitenize önemli bir referans olabilecek sosyal medya için de çeşitli çalışmalar yaparak markanızın değerini artırıyoruz.

Şimdi Başvurun!

Lütfen form bilgilerinizi kontrol ediniz.

Uluslararası SEO Ajansı MotionB ile tanışın!

Arama motorlarında ulaşılabilir olmak ister misiniz? Kurumsal SEO hizmeti fiyatları için hemen başvurun!

© 2018 MotionB Dijital Medya Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.