Akbank

Akbank’ın click sayısını %102 ve dönüşüm oranını %80 artırırken, CPC maliyetini %45 nasıl düşürdük?

CPC Maliyeti
% 45
Düşürüldü
Click Sayısı
% 102
Arttırıldı
Dönüşüm Oranı
% 83
Arttırıldı

Akbank temel faaliyetleri, bireysel ve özel bankacılık, ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, kurumsal ve yatırım bankacılığı, döviz, para piyasaları ve menkul kıymet işlemleri (Hazine işlemleri) ile uluslararası hizmetleri de içeren bankacılık faaliyetlerini kapsamaktadır.

Faaliyetlerini İstanbul’daki Genel Müdürlüğü ve yurt çapındaki 23 bölge müdürlüğü aracılığıyla sürdüren Akbank, yurt içinde 900’ün üzerinde şubesi ve 14.000’den fazla çalışanıyla güçlü ve yaygın bir dağıtım ağına da sahiptir.

Her alanda rekabetin hızla arttığı günümüzde, oldukça yaygın olan performans reklamlarını, Akbank genelinde de aktif hale getirdik. Aldığımız hızlı ve olumlu geri dönüşlerle sanal ortamda olduğumuz her süre içinde marka ya da ürün bilinirliğini artırıcı bir rol oynadık. Performans reklam ölçümlemelerinin raporları sonucunda ortaya çıkan; tıklama türü, anahtar kelime, ağ, zaman, dönüşüm sayısı gibi mevcut segmentlerde de olumlu sonuçlar elde ettik.

Rakamlarla kampanya sonuçları:
  • CPC maliyetini %45 düşürdük.
  • Click sayısını %102 artırdık.
  • Lead maliyetlerini %67 düşürerek, her ay bütçe artışı yapmak yerine, belirlenen bütçe ile sürdürülebilir bir kampanya başarısı elde ettik.
  • Dönüş oranlarını %83 artırdık.
Adres

İstanbul, Türkiye

Emirgan Mah. Hekim Ata Cad. No:48
Emirgan – Sarıyer/İSTANBUL

Amsterdam, Hollanda

Diemen Campus Dalsteindreef 141 Ground
Floor,Diemen 1112 XJ Netherlands

Miami, ABD

223 E Flagler St, Miami, FL 33131,
Amerika Birleşik Devletleri

Telefon +90 (212) 280 00 28 Mail info@motionb.com
Bize Ulaşın