Let's get digitized!

Sosyal Medya Yönetimi

Markanızı doğru içerik ve planlamalar ile müşterilerle buluşturarak, markanız ve müşterileriniz arasındaki sadakati pekiştirebilir, yeni potansiyel müşterilere ulaşabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal medyanın temelinde online toplulukların var olduğunu ve toplulukların ilgi odaklarına göre bir iletişim stratejisinin belirlenmesi gerektiğini günümüz dünyasında artık vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz.
Sosyal medya; marka elçileri yaratabileceğiniz, diyalog kurup kullanıcılardan geri bildirim alabileceğiniz, markanızı takip eden kişileri bilgilendirebileceğiniz ve onlarla etkileşim kurabildiğiniz online bir topluluk olmaktadır. Sosyal medya yönetimi ise , uzmanlar eşliğinde sosyal medya hesaplarınızın doğru bir strateji ile yönetilmesidir.
Sosyal medya platformları aracılığı ile ürünlerinizi, hizmetlerinizi markanızın ihtiyaçlarına göre doğru sosyal mecra kanallarında ve doğru bir içerik stratejisiyle yöneterek paylaşılan içerikleri gelişmiş analiz ve raporlama araçlarımız ile takip ederek markanızın sosyal itibarını yönetiyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Alanlarında başarılı sonuçlar elde etmiş sosyal medya uzmanları , markanızın doğru sosyal medya kanalları üzerinden mevcut ve potansiyel hedef kitleleri ile iletişime geçerek web sitenizin trafiğini artırırken, hedef kitlenizle sürüdürülebilir ilişkiler kurmanızı sağlarlar.
Marka yapısına uygun sosyal medya stratejisi ile mecra özelinde içerik yöntemlerinizi belirleyerek markanızı doğru hedef kitleler ile buluşturuyoruz. Markanızın beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda hedefleri önceliklendirerek nihai noktada marka toplulukları yaratıp sosyal varlıklarınızı doğru bir sosyal medya yönetimi anlayışıyla büyütüyoruz.

İçerik Yönetimi

Sosyal medya ajansı olarak gelişmiş analiz, raporlama ve trendlere göre markanızın sosyal medya içerik yönetimi yapıyoruz. Mecra özelinde tasarımlarımız ve içerik stratejilerimiz ile marka bilinirliğinizi ve farkındalığınızı artırarak tüm sosyal medya varlıklarınızı en iyi şekilde yönetiyoruz.
Facebook, Twitter, Instagram, Youtube ve diğer trend mecralara özgü içerik stratejileri belirleyerek mecra doğasına uygun, marka stratejinize hizmet edecek içerik türleri ve yöntemleri oluşturuyoruz. İçerik yöntemlerimizde yaratıcı sosyal mecra özelliklerini de kullanarak hedef kitlenizin dikkatini çekecek maximum
erişim ve etkileşim elde etme anlayışıyla içerik planlarını hazırlıyoruz. Gündemde olan veya trend olan sosyal medya konuşulmaları arasında yaratıcı realtime içeriklerle mevcut içerik planlarımızı destekliyor, kreatif kasımızı her daim zinde tutuyoruz.

Moderasyon

Moderasyon, markaların sosyal medya hesap sayfalarını yönetmek, kontrol etmek anlamına gelmektedir. Moderatörler sayfalarda yöneltilen yorumları yanıtlayabilmekte, silebilmekte ve sayfanın adıyla mesaj gönderebilmekte ve istatistikleri görebilmektedir.
Bu noktada sosyal medya yer alan topluluklar markanız ile iletişime geçmek istediğinde kullanıcıları doğru yönlendiren, aktif cevap veren ve karşılıklı iletişim kurmayı düzenli reflekes haline getiren bir yaklaşımla ilerlemek gerekmektedir. Biz, marka duruşunuza uygun sosyal medya hesaplarınızda kullanıcılardan gelecebilecek sorular hakkında örnek soru-cevap senaryolarını proaktif şekilde hazırlıyoruz. Doğru moderasyon yönetimi ile sosyal medya hesaplarınızda,
kullanıcı – marka ilişkisini aktif iletişim çalışmalarımızla sürdürülebilir kılıyoruz.

Online İtibar Yönetimi ve Kriz Yönetimi

Markaların sosyal medya kanallarında etkinlik sağlayabilmeleri ve etkinliklerini devam ettirebilmeleri online itibarlarını en iyi şekilde yürütmeleriyle mümkün olmaktadır. Bu anlamda online itibar yönetimi marka, ürün, servis ve aynı zamanda kişilerin dijital ortamlardaki algı ve krizlerinin yönetimi olarak
özetleyebiliriz. Online itibarlarını başarıyla sürdüren markalar hedef kitleleriyle daha etkin ve istikrarlı bir iletişim dili oluşturacaklar hem de günümüzün gelişen durumlarına kendilerini daha iyi adapte edeceklerdir. Bu anlamda birlikte çalıştığımız markaların online itibarlarını başarıyla kurgulamalarına ve bu itibarlarını başarıyla devam ettirmelerinde onlara yardımcı olmaktayız. Markaların online itibarlarını için ihtiyaç duyabilecekleri gerekli araç ve stratejileri onlar adına oluşturmaktayız.
Markanızla ilgili oluşabilecek krizlere yönelik kriz senaryoları hazırlayarak önceden önlemler alırız. Oluşabilecek senaryolar dahilinde sosyal medya takiplerini aktif bir şekilde yapar, konuşulmaları inceler ve hasar tespiti yaparız. Oluşturulan yankının kriz mi yoksa şikayet mi? olduğuna karar vererek mevcut aksiyonlarımızı yapılan tespit neticesinde alır, takibini kriz sonrasında da yapmaya devam ederiz.

Raporlama

Çevrimiçi itibar, başarılı olma açısından önemli hale geldiğinden, hem kurumun nerede durduğunu ölçmek, hem de eğilimin ne gösterdiğini görmek adına ölçüm yapma yollarının geliştirilmesi gerekmektedir. Bu noktada dijital ortamda yapılan tüm çalışmalar için raporlama yapmak çok önemli bir konu olmaktadır. Yapılan çalışmaların sonuçlarını görmek, analiz etmek ve gelecek planları oluşturabilmek için düzenli raporlama yapmak önemli bir husustur. Bu anlamda müşterilerimizin uygulamadaki etkinliklerini görebilmek, gelecek planlarını oluştururken beklenti ve eğilimler yönünde kurgular oluşturabilmek ve bu doğrultuda da hedef kitlelerimize daha etkin yollarla ulaşabilmek için raporlama çalışmalarına büyük önem göstermekteyiz.
Aylık, haftalık ve çeyrek periyotlar halinde hazırladığımız sosyal medya raporları ile marka hesaplarınızın detaylı analizlerini çıkartarak sizlere düzenli bir şekilde raporlarız. Sosyal medya uzmanlarımızın çıkarımlarıyla içerik yöntemlerimizi ve türlerimizi hedeflerimiz doğrultusunda her ay güncelleyerek başarılı geri dönüşler elde etmeye prensibiyle yönlendirici analizlerimizi yaparız.

360° Sosyal Medya Yönetimini Keşfedin

Facebook

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta markanızın sayfasını yöneterek; mevcut müşterileriniz ile iletişiminizi güçlendiriyoruz ve yeni müşterilere ulaşmanızı sağlıyoruz.

Twitter

Dünyanın en büyük mikro blogu ve sosyal ağı Twitter’da markanızın profilini yöneterek; müşterilerinizle ilişkilerinizi güçlendiriyoruz ve gündemde yerinizi almanızı sağlıyoruz.

LinkedIn

İş dünyasının en büyük sosyal ağı LinkedIn’de markanızın sayfasını yöneterek; profesyonellerden oluşan iş bağlantılarınızı genişleterek insan kaynaklarınızı geliştiriyoruz.

Youtube

Dünyanın en çok ziyaret edilen video ağı Youtube’da markanızın kanalını yönetiyoruz.

Google+

Fark yaratan özellikleri ile ilgi çeken Google+ ağında markanızın sayfasını yönetiyoruz.

Instagram

Mobil fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’da markanızın profilini yönetiyoruz.

Pinterest

Markanızın ürün veya hizmet görsellerini Pinterest’te paylaşarak panolarınızı yönetiyoruz.

Uluslararası SEO Ajansı MotionB ile tanışın!

Arama motorlarında ulaşılabilir olmak ister misiniz? Kurumsal SEO hizmeti fiyatları için hemen başvurun!

© 2020 MotionB Dijital Medya Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.